FAQ - Medycyna Estetyczna

Najczęściej Zadawane Pytania

Menu

Pytania?

Nie ma odpowiedzi której szukasz?

Napisz do nas albo zadzwoń - odpowiemy na wszystkie wątpliwe kwestie. Jeśli chcesz zasięgnąć opinii lekarza zapraszamy na umówienie się na konsultacje. Podczas konsultacji lekarz jest w stanie zbadać problem i dobrać odpowiednią metodę leczenia.

600 100 183
71 790 50 50

Medycyna estetyczna

Satysfakcjonujący efekt redukcji zmarszczek, po zastosowaniu toksyny botulinowej, utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Jest on uzależniony od wielu czynników, takich jak cechy osobnicze pacjenta, styl życia czy narażenie na wysokie temperatury (sauna, solorium, promienie UV).

Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym naturalnie w ludzkim ciele. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że ma on taką samą budowę chemiczną tak u bakterii i zwierząt jak i u człowieka. Kwas hialuronowy nie jest zatem produktem sztucznym, który może wywołać reakcję alergiczną lub zostać odrzucony przez organizm.

Trwałość efektów zabiegów z użyciem wypełniaczy, zależy od wielu czynników. Wśród nich rodzaj preparatu, jego gęstość, osobnicze cechy pacjenta, styl życia, działanie czynników zewnętrznych (promieniowanie słoneczne). W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego jako wypełniacza zmarszczek powierzchownych satysfakcjonujący efekt utrzymuje się zazwyczaj około 8-12 miesięcy.

Każdy zabieg ma właściwe sobie postępowanie pozabiegowe, o którym zostaniesz poinformowana przez lekarza podczas wizyty konsultacyjnej. Z reguły warto zarezerwować sobie kilka godzin po zabiegu na odpoczynek. Po zabiegu należy unikać działania wysokich temperatur (sauna, solarium). Po zabiegach z zastosowaniem kwasu hialuronowego zaleca się picie dużej ilości wody. Niewskazane jest picie alkoholu w dniu zabiegu.

W przypadku zabiegów z przerwaniem ciągłości skóry istnieje ryzyko powstania siniaka i nie jest to równoznaczne z błędną techniką aplikacji preparatu. Siniaki pojawiają się najczęściej przy zabiegu mezoterapii, który polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry cieniutką igłą. Siniak może się zdarzyć podczas aplikacji toksyny botulinowej, powiększaniu ust lub wypełnianiu zmarszczek. Siniaki nie powstają przy zabiegach działających zewnętrznie, takich jak pillingi chemiczne, pHformula czy Pelleve.

Po niektórych zabiegach medycyny estetycznaj może pojawić się obrzęk. Najczęściej dotyczy to zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy (modelowanie ust, wolumetria, wypełnianie zmarszczek). Obrzęk zazwyczaj znika samoistnie w przeciągu kilku dni, niekiedy może utrzymywać się do tygodnia. W tym przypadku zaleca się stosowanie zimnych okładów.

Zazwyczaj nie jest to konieczne, drobne siniaczki, które mogą pojawić się po zabiegu można ukryć pod makijażem. Niekiedy, z uwagi na ryzyko wystąpienia obrzęku, wolny dzień po zabiegu może być wskazany, szczególnie po zabiegach z zastosowaniem dużej ilości preparatu.

Nie ma bezwzględnego przeciwwskazania do palenia papierosów przed czy po zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że palenie papierosów niedługo przed zabiegiem zwiększa ryzyko powstania siniaków. Udowodniono również, że palenie tytoniu skraca czas działania toksyny botulinowej.

Większość zabiegów medycyny estetycznej wiąże się z niewielkim dyskomfortem pacjenta. Naszym priorytetem jest zminimalizowanie nieprzyjemnych doznań podczas zabiegu. Dlatego szczególną uwagę poświęcamy znieczuleniu przed zabiegiem. W zależności od zabiegu stosujemy różne rodzaje znieczulenia (znieczulenie stomatologiczne, kremy znieczulające, znieczulenie nasiękowe itp.) aby zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom.

Mitem jest przekonanie, że zabiegi medycyny estetycznej powodują konieczność ciągłego ich powtarzania. Można wykonać dowolny zabieg jednorazowo i nigdy więcej do niego nie wracać, a po wchłonięciu preparatu twarz wróci do wyglądu sprzed zabiegu.

Na zabiegi medycy estetycznej powinniśmy decydować się w okresie pełnego zdrowia. W przypadku ostrej faza infekcji , opryszczki, przyjmowania antybiotyków lepiej przełożyć zabieg na okres po chorobie. Podobnie okres ciąży i karmienia piersią stanowią bezwzględne przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Do innych przeciwwskazań należą choroby występujące rzadko, takie jak polineuropatie, Miastenia gravis czy schorzenia immunologiczne.