Odwiedź Wrocław

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Odwiedź Wrocław

1_wp_pmm_fontanna_wroclaw_1_previewWrocław jest jednym z najpiękniejszych miast Polski. Położony na Nizinie Śląskiej w Pradolinie Wrocławskiej zachwyca opływającą go rzeką Odrą. Liczne wyspy i łączące je ponad 100 mostów sprawiają, że miasto przez wielu nazwane jest Wenecją Europy Środkowej.

Jego klimat tworzy mieszanka kultur i narodów, doskonałe położenie oraz niezwykła historia, znajdująca swoje odbicie w licznych zabytkach. To również jedno z najstarszych miast Polski, posiadające jeden z najciekawszych rynków w Polsce. Atmosfera otwartości i unikalna architektura zachwyca corocznie miliony turystów z całego świata. Wrocław jest także jednym z największych miast w Polsce. Od lat cieszy się sławą bardzo dobrego ośrodka akademickiego i kulturalnego.

muzeumprzyrodniczeorazo_previewWe Wrocławiu znajdziemy wiele miejsc rekreacyjnych mających charakter dużego , swobodnie ukształtowanego ogrodu z alejami spacerowymi. Miejscem gdzie można chwilę odpocząć podziwiając liczne zabytki przyrody jest Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, ZOO, Wyspa Piasek , piękna Pergola przy Hali Stulecia z zespołem multimedialnych Fontann.

Tętniący życiem Rynek z Ratuszem miejsce spotkań mieszkańców i przyjezdnych, Leopldina – jedna z nielicznych tak dobrze zachowanych barokowych kompleksów, czy Ostrów Tumski ze znakomitą średniowieczną architekturą sakralną - Wrocław przyciąga swoim urokiem.

panorama_raclawicka_previewWrocław posiada  też jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można podziwiać relikt dziewiętnastowiecznej  kultury masowej, wielkie malowidło (15x114m) PANORAMĘ RACŁAWICKĄ.

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce. We Wrocławiu jest 16 muzeów, 14 teatrów, 32 galerie i 7 kin.

stadion_slaska_wroclaw11_preview
Dla fanów piłki nożnej  punktem wartym zainteresowania jest przepiękny stadion miejski gdzie w 2012 roku organizowane były mecze  Europejskich Mistrzostw w piłce nożnej UEFA EURO 2012. Obecnie na stadionie  organizowane są  różne imprezy sportowe, mecze i inne pokazy takie  jak MONSTER TRUCK, gale boksu zawodowego (m.in. Kliczko-Adamek) czy koncerty wielkich gwiazd. Przy stadionie znajduje się też  jeden z najdłuższych torów gokardowych.

Hotele we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. W tym mieście można znaleźć wiele hoteli, które gwarantują luksusowy wypoczynek. Czasem żeby poczuć się wyjątkowo nie trzeba polecieć na drugą półkulę.

Klinika Wiatroszak poleca noclegi w następujących hotelach:

Hotel Platinum Palace
Hotel Monopol
Hotel THE Gran Canary
Hotel Radisson BLU
Hotel Sofitel
Hotel Scandic
Art Hotel
Hotel Puro
Hotel Patio